Druk offsetowy

W Drukarni PROGRESS możesz zamówić banery reklamowe, plakaty, billboardy, naklejki na folii, fototapety i wiele innych wykonanych w technice offsetowej. Druk offsetowy to jedna z najczęściej stosowanych technik druku, którą stosuje się do produkcji form drukowanych na papierze. Jeśli zamówienie, które chcemy wydrukować będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy i nie spieszy nam się z realizacją zamówienia to korzystniej będzie wybrać druk offsetowy. Druk offsetowy to odmiana druku, gdzie obraz jest przenoszony z aluminiowej matrycy poprzez odbicie na bębnie pokrytym gumą, na podłoże, najczęściej papier. Stąd często stosowana nazwa – druk pośredni. Jest to bardzo tania metoda wykonania dużej ilości odbitek w możliwie najkrótszym czasie.

Druk offsetowy można podzielić na arkuszowy oraz zwojowy (rolowy). Druk zwojowy wykorzystywany jest przy druku prac wysokonakładowych np. gazet, czasopism, magazynów. Druk arkuszowy stosuje się do pozostałych druków: plakatów, ulotek, broszur, etykiet, katalogów, gazetek promocyjnych i innych.

Warto wiedzieć, że przygotowanie do druku offsetowego absorbuje sporo czasu oraz wymaga dużych nakładów finansowych do przygotowania produkcji, które rekompensują się przy dużych nakładach. Jednakże korzyściami druku offsetowego są większe możliwości operowania kolorami oraz bogate uszlachetnianie wydruków ale i tak zawsze decydującym czynnikiem będzie nakład oraz czas.że w pierwszej kolejności należy zastanowić się przede wszystkim jak duże mamy zamówienie oraz kiedy chcielibyśmy by zostało wykonane.